ZVÁŽNICA 2022

Tento event je určený pre milovníkov života a športu v horách. Outdoorových maniakov, potulných otrhaných cykloturistov, bradatých hi-tech stíhačov, bez rozdielu pohlavia či orientàcie na špecificku disciplínu cyklistiky, avšak najviac si ho užijù cyklisti z rodiny gravel, cross, treking či mtb, ale nezabúdaj na zlaté pravidlo Zvážnice:

...gravelbike ta vezme tam kde cesťák stráca gule a ťažký horák nestíha...ale nevieme či to je pravda :-)…


DEDO EMIL a zVÁŽNICA

Lesné spevnené cesty určené na približovanie a zvážanie dreva, no pre mna približovanie prirody k cyklistom a cyklistom v prírode k sebe. Vybral som sa najprv nesmelo po vyznačených lesných cestách, ktoré mi zanechal môj dedo Emil, ktorý v 70 rokoch vytyčoval stovky km zvážnic v okolí Trenčína. Ako celoživotný pracovník lesov horám naozaj obetoval všetko. Aj vďaka nemu sa nám podarilo pospájať tie najkrajšie zvážnice do celistvého bikeprojektu ZVÁŽNICA 2022.

Trasa ZvÁžniCE 2022

Spoločne budeme jazdiť v lesoch Bielych Karpát, Strážovských vrchov a Považského Inovca. Takmer 75% trasy vedie zvážnicami našich krásnych lesov. Prevážne mierne stúpania striedajú príjemné klesania. Odmenou sú nádherné výhľady a oddych v lone prírody. Odporúčame sa neponáhlať, ale skôr užívať prítomný okamih. Približne v polovici nášeho putovania budeme prechádzať mestom Trenčín. Tu môžete zregenerovať pri dobrom jedle a pive alebo len dokúpiť potrebné a pokračovať ďalej po Zvážnici do cieľa :-). Trasu obdrží každý účastník najneskôr 5 dní pred začatím Zvážnice 2022 vo formáte GPX na emailovú adresu uvedenú pri registrácii.

Trasa:
220km, prevýšenie 4400m
Štrk, asfalt, poľné a lesné cesty
Viac ako 75% lesné cesty a zvážnice