ZVÁŽNICA 2022

Tento event bol určený pre milovníkov života a športu v horách. Outdoorových maniakov, potulných otrhaných cykloturistov, bradatých hi-tech stíhačov, bez rozdielu pohlavia či orientàcie na špecifickú disciplínu cyklistiky, avšak najviac si ho užili cyklisti z rodiny gravel, cross, treking či mtb, ktorí nezabudli na zlaté pravidlo Zvážnice:

...gravelbike ta vezme tam kde cesťák stráca gule a ťažký horák nestíha...ale nevieme či to je pravda :-)…

Indície k rozlúšteniu zlatého pravidla najdeš vo výsledkoch: ZVÁŽNICA 2022 Výsledky - absolútne poradie
Krátky report od najrýchlejšieho MTB možeš prečítať na www.mtbiker.sk 

 V roku 2022 boli aj ďalšie cykloudalosti v Bošáckej doline sú zverejnené na blogu Bošáca - cykloobec roka 2022


DEDO EMIL a ZVÁŽNICA

Lesné spevnené cesty určené na približovanie a zvážanie dreva, no pre mňa približovanie prírody k cyklistom a cyklistov k prírode. Vybral som sa najprv nesmelo po vyznačených lesných cestách, ktoré mi zanechal môj dedo Emil, ktorý v 70 rokoch vytyčoval stovky km zvážnic v okolí Trenčína. Ako celoživotný pracovník lesov horám naozaj obetoval všetko. Aj vďaka nemu sa nám podarilo pospájať tie najkrajšie zvážnice do celistvého bikeprojektu ZVÁŽNICA 2022.

Trasa Zvážnice 2022

Spoločne sme jazdili v lesoch Bielych Karpát, Strážovských vrchov a Považského Inovca. Takmer 80% trasy viedlo zvážnicami našich krásnych lesov. Prevážne mierne stúpania striedali príjemné klesania. Odmenou boli nádherné výhľady a oddych v lone prírody. Približne v polovici nášho putovania  sme prechádzali mestom Trenčín. 

Trasa:
220km, prevýšenie 4400m
Štrk, asfalt, poľné a lesné cesty
Viac ako 75% lesné cesty a zvážnice